ویزای تحصیلی شینگن

مزایای اخذ ویزای تحصیلی شینگن

یکی از مزایای اخذ ویزای تحصیلی شینگن این است که شما با داشتن آن‌ می‌توانید بدون نیاز به اخذ ویزای سایر کشورهای عضو منطقه شینگن به راحتی در آن‌ها تردد کنید. این موضوع زمانی اهمیت خود را نشان می‌دهد که شما در طول تحصیل قصد سفر در سراسر اروپا را داشته باشید یا بنا به شرایطی مجبور به سفر به سایر کشورها شوید یا این که برای دیدار دوستان یا خانواده خود چندین بار در سال قصد ورود یا خروج به منطقه شینگن را داشته باشید. در صورت داشتن این ویزا شما با مشکل مواجه نخواهید شد.

شرایط ویزای تحصیلی شینگن

برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن یا انواع دیگر ویزای شینگن پس از ارائه مدارک شرایط متقاضی بررسی می‌شود. تعدادی از شرایطی که برای تمام ویزاها از جمله ویزای تحصیلی اعمال می‌شود به عنوان مثال یکی از اولین شرایط ویزای تحصیلی شینگن ارائه دلیل قانع‌کننده برای بازگشت به کشور مبدأ است. به این معنی که فرد باید بتواند ثابت کند که قصد دارد پس از پایان مدت زمان تحصیل به کشورش بازگردد. یکی دیگر از شرایط ویزای تحصیلی شینگن داشتن تمکن مالی است. به این معنی که شما بتوانید ثابت کنید در طول اقامت خود توان تأمین تمام هزینه‌های خود را دارید و هیچ بار مالی برای کشور محل اقامت خود نخواهید داشت. داشتن سابقه سفر به اروپا و البته شرایط سنی (بالای سی سال) از جمله امتیازاتی است که سبب سهولت در اخذ ویزا خواهد بود.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی شینگن

  • فرم درخواست ویزا در ابتدا لازم است فرم درخواست از اینترنت دانلود شده و به‌طور کامل و با دقت تکمیل شود. فرم درخواست می‌تواند به‌صورت الکترونیکی تکمیل شده یا پرینت گرفته و تکمیل شود. پس از تکمیل فرم و امضا، فرم درخواست باید به‌صورت دستی به سفارت، کنسولگری یا نماینده معتبر کشور مقصد در کشور مبدا دانشجو تحویل داده شود.
  • گذرنامه معتبری که حداقل سه ماه تا پایان مدت آن اعتبار داشته باشد.
  • اسناد تمکن مالی مستنداتی که تامین مخارج دانشجو را در طی اقامت در اتحادیه اروپا تضمین کند. این مستندات می‌تواند از قبیل پول نقد قابل تبدیل به ارز معتبر، چک مسافرتی، بلوک پول در حساب بانکی، کارت اعتباری یا… باشد.
  • اسناد محل اقامت ارائه مستندانی در مورد محل اقامت دانشجو در کشور مقصد. این مدارک برای دانشجویانی که ثابت کنند کمک‌ هزینه (فاند) کافی در طول تحصیل خود دریافت می‌کنند، لازم نیست.
  • دو قطعه عکس که شرایط و مشخصات ارائه‌شده توسط سفارتخانه کشور مقصد را دارا باشند.
  • ارائه برنامه سفر
  • بیمه سفر و پزشکی که در طول مدت اقامت شما در ناحیه شینگن معتبر باشد.
  • نامه پذیرش از دانشگاهی که دانشجو از آن اجازه تحصیل گرفته‌ است.

چه کسانی باید ویزای دانشجویی شینگن دریافت کنند

دانشجویان غیر اروپایی که شهروندی کشورهای عضو ناحیه شینگن را در اختیار ندارند و قصد دارند برای ادامه تحصیل به اروپا سفر کنند، ملزم به دریافت ویزای دانشجویی شینگن هستند. علاوه بر دریافت ویزای دانشجویی شینگن، اگر زمان اقامت دانشجویان بیشتر از ۹۰ روز باشد، دانشجویان ملزم به دریافت اجازه اقامت برای یک سال آموزشی کامل از کشور مقصد هستند.

هزینه ویزای تحصیلی شینگن

در صورت درخواست برای ویزای تحصیلی شینگن و پرداخت هزینه آن مبلغ پرداختی قابل‌استرداد نیست. به این معنی که شما پس از پرداخت مبلغ نمی‌توانید آن را پس بگیرید. هزینه ویزا بسته به نوع آن، سن شخص درخواست‌کننده، کشوری که از طریق آن اقدام می‌کنید و … متفاوت است اما برای ویزاهای بلندمدت (بیش از ۹۰ روز) این مبلغ چیزی حدود ۹۰ یورو است. هزینه ویزای تحصیلی شینگن نیز مبلغی در این حدود است؛ چراکه این ویزا نیز نوعی ویزای بلندمدت محسوب می‌شود. پرداخت هزینه ویزای تحصیلی شینگن به دو صورت نقدی و در سفارت کشور موردنظر یا به صورت پرداخت اینترنتی و با کارت اعتباری امکان‌پذیر است. البته باید به این نکته توجه داشت که سفارت بعضی از کشورها پرداخت مبلغ را با کارت اعتباری نمی‌پذیرند پس بهترین گزینه پرداخت حضوری خواهد بود.

ریجکت ویزای تحصیلی شینگن

ریجکت ویزای تحصیلی شینگن ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد که بعضی از آن‌ها عبارتنداز:

مدارک جعلی: گاهی برخی از افراد به دلیل عجله در دریافت ویزا یا مسائل دیگر اقدام به ارائه مدارک جعلی می‌کنند و همین مسئله یکی از عمده دلایل ریجکت ویزای تحصیلی شینگن است.

ارائه مدارک ناقص یا نامعتبر:گاهی افراد بدون توجه به مدت اعتبار مدارک درخواستی یا آسیب‌دیدگی و مخدوش شدن بعضی از آنها یا حتی ارائه ندادن تعدادی از مدارک با ریجکت ویزای تحصیلی شینگن مواجه می‌شوند.

نداشتن توان مالی کافی : ناتوانی در ارائه مدارک مبنی بر محل سکونت مناسب در کشور مقص

داشتن سوءپیشینه

رفع ریجکت ویزای تحصیلی شینگن

گاهی ممکن است با وجود ارائه تمام مدارک و گذراندن تمام مراحل درخواستی ویزای شما ریجکت شود در این صورت شما تنها ۳۰ روز برای اعتراض و رفع ریجکت ویزای تحصیلی شینگن فرصت دارید و باید هرچه سریع‌تر اقدام کنید اما دلایل ریجکت شدن شما طی نامه‌ای کتبا به شما اعلام می‌شود. در این نامه گزینه‌ هایی وجود دارد که علامت خوردن آن‌ها به معنای وجود مشکل در آن زمینه است و شما ۳۰ روز مهلت دارید تا این مشکلات را برطرف کنید و مجددا به سفارت درخواست دهید. اما از آنجایی که اگر نتوانید این مشکلات را رفع کنید یک امتیاز منفی برای شما محسوب می‌شود و کار را برای شما سخت‌تر می‌کند، برای رفع ریجکت ویزای تحصیلی شینگن بهتر است از افراد خبره در این زمینه کمک بگیرید.